Anne Çocuk Eğitim Merkezi Geri Dönüşüm Sergisi

 

Geçen hafta gerçekleşen Tuzla AÇEM (Anne Çocuk Eğitim Merkezi) Geri Dönüşüm Sergisinde birbirinden güzel eserleri görme şansımız oldu. Her zamanki gibi yetkililere “Geri Dönüşüm” yerine artık “İleri Dönüşüm” terimini kullansak ne kadar güzel olur diye dileğimizi ilettik 🙂

 

Biz özellikle çocuklar için bu tarz çalışmaların çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Eşyaların kıymetini bilen, kolay kolay bir şeyleri çöpe atmayan ve mümkün olduğunca değerlendirmeye çalışan minikler, büyüdüklerinde de bilinçli tüketiciler olacaklar. Bir şeyler satın alacakları zaman keyfi davranmayıp mantıklı ve fonksiyonel olanı seçecek şekilde kararlar vermek, kazancımızı daha iyi değerlendirmemize yardımcı olur. Ne de olsa, ne iş yaparsak yapalım, para kazanmak için karşılığında ömrümüzden saatlerimizi veriyoruz ve bu en kıymetli hazinemiz. Atıkları bile atmayıp değerlendirerek neler neler yapılabileceğini bir düşünün!

Sergide birbirinden güzel dekoratif nesnelerin yanı sıra eğlenceli oyuncaklar, müzik aletleri, atık malzemelerden kıyafet tasarımları ve daha neler neler vardı. Hepsine burada yer veremesek de, ilham kaynağı olacak ve çocukların yanlarında bir büyükleri ile yapabilecekleri ilginç örneklerden bazılarını sizlerle paylaşmak istedik.

Bu pamuk prenses kıyafeti ayrı bir alkışı hak etmiyor mu sizce de?

Tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir