Biz Çöp Değiliz

Çekmeköy’lü çocuklar ‘Biz Çöp Değiliz’ sergisi ile çevre kirliliğine dikkat çektiler.

Tamamı atık malzemeler kullanılarak yapılan ürünlerden oluşan sergi, ileri dönüşüm, çevre kirliliği ve geri dönüşüm alanlarında farkındalık yaratmak amacıyla 21-23 Eylül 2018 tarihlerinde Çekmeköy Şeffaf Mutfak Festivali’nde sergilendi.

 

Gamze Devrim Cücenoğlu’nun önderliğinde İleri Dönüşüm Atölyesi’nin öğrencilerinin yaptığı ürünler birbirinden ilginçti.  Aynı zamanda ürünlerin bir çoğu, belli toplumsal veya doğal sorunlara değinen mesajlar içeriyordu; arıların ekosistemdeki yeri veya ırkçılık gibi…

Sergi alanında aynı zamanda çocukların gün boyu katılabildiği ileri dönüşüm atölyeleri gerçekleştirildi. Böylece çocukların atık malzemelerle kendi üretimlerini yapabilmeleri için olanak sağlanmış oldu.

Gamze Devrim Cücenoğlu kimdir? 

‘İleri Dönüşüm Atölyesi’ kurucusu. Yaşadığı çağa karşı hissettiği bireysel sorumluluğu nedeni ile 17 yıl yapımcı ve yönetici olarak çalıştığı medya sektöründen ayrılarak ileri dönüşüm üzerine çalışmalara başladı.

Belediyelerle işbirliği içerisinde ileri dönüşüm çocuk atölyeleri düzenlemekte, vakıf, dernek ve okullarla ortak çalışmalar yürüterek geri/ileri dönüşüm farkındalığın artırılması için çalışmaktadır.

Plastikten tekstile, tahtadan metale atığın her çeşidini kullanarak mobilyalar, aydınlatmalar, minyatür bahçeler, ayakkabı, çanta, takı tasarımları, kolajlar ve yerleştirmeler yapmaktadır.

Instragram adresi : @ileridonusumatolyesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir