Büyük İleri Dönüşüm Buluşması

9 Haziran 2018 bizim için çok güzel ve hatırlanacak bir gün oldu. Çünkü epeydir hayalini kurduğumuz ilk Büyük İleri Dönüşüm Buluşması gerçekleşti.

Büyük İleri Dönüşüm Buluşması, Türkiye’de #ileridönüşüm alanında gönüllü veya girişimci olarak çalışan kişilerin bir araya geleceği, her yıl geleneksel olarak devam etmesini dilediğimiz bir buluşma.

Bu alanda uğraş veren herkes kendinden çok güzel şeyler katmayı başarıyor. Kimi kağıt, kimi metal, kimi cam, kimi plastik, kimi ise neredeyse her şeyi kullanıyor 🙂  Benzer atıklar kullanılsa bile, kişilerin yorumu ile ortaya bambaşka ürünler ve deneyimler çıkıyor. Sonuç olarak hepimiz işin ana fikrinde buluşuyoruz: daha yaşanılabilir bir dünya için atıklarımızı azaltmalıyız. Sürdürülebilir üretim yöntemleri bulmak ve bilinçli tüketiciler olmak zorundayız. İleri Dönüşüm yöntemi ile üretilen ürünlerin hepsi iyi bir amaç için yola çıkan insanların elinden çıkıyor: dünyamız!

Burada yer alan katılımcılardan bazılarını sitemizdeki “İlham Verenler” başlığından tanıyabilirsiniz. Instagram hesaplarından da kendilerine ulaşabilirsiniz. Satışa sundukları ürünleri inceleyebilir, ya da düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz.

Eğer siz de #ileridönüşümcü yüm diyorsanız bize ulaşın ve aramıza katılın 😉

Ev sahipliği için bize kapılarını açan TAK Kadıköy‘e teşekkür ederiz. 🙂

Davetimize katılan herkese çok teşekkürler. Ayrıca gelmeyi çok isteyip programı uymayan dostlara da güzel dilekleri için ayrıca teşekkürler.

@banuugural

@pinarita

@zzzeyyy

@duygusoysalpaperd

@herseydenbirseyyaptik

@sinasi_yelkenci

@suartdesign

@atolyelodos

@nest.ist

@ileridonusumatolyesi

@upcycleturkey

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Fikirlerinizi merak ediyoruz :)x
()
x