Büyük İleri Dönüşüm Buluşması

9 Haziran 2018 bizim için çok güzel ve hatırlanacak bir gün oldu. Çünkü epeydir hayalini kurduğumuz ilk Büyük İleri Dönüşüm Buluşması gerçekleşti.

Büyük İleri Dönüşüm Buluşması, Türkiye’de #ileridönüşüm alanında gönüllü veya girişimci olarak çalışan kişilerin bir araya geleceği, her yıl geleneksel olarak devam etmesini dilediğimiz bir buluşma.

Bu alanda uğraş veren herkes kendinden çok güzel şeyler katmayı başarıyor. Kimi kağıt, kimi metal, kimi cam, kimi plastik, kimi ise neredeyse her şeyi kullanıyor 🙂  Benzer atıklar kullanılsa bile, kişilerin yorumu ile ortaya bambaşka ürünler ve deneyimler çıkıyor. Sonuç olarak hepimiz işin ana fikrinde buluşuyoruz: daha yaşanılabilir bir dünya için atıklarımızı azaltmalıyız. Sürdürülebilir üretim yöntemleri bulmak ve bilinçli tüketiciler olmak zorundayız. İleri Dönüşüm yöntemi ile üretilen ürünlerin hepsi iyi bir amaç için yola çıkan insanların elinden çıkıyor: dünyamız!

Burada yer alan katılımcılardan bazılarını sitemizdeki “İlham Verenler” başlığından tanıyabilirsiniz. Instagram hesaplarından da kendilerine ulaşabilirsiniz. Satışa sundukları ürünleri inceleyebilir, ya da düzenlenen etkinliklere katılabilirsiniz.

Eğer siz de #ileridönüşümcü yüm diyorsanız bize ulaşın ve aramıza katılın 😉

 

Ev sahipliği için bize kapılarını açan TAK Kadıköy‘e teşekkür ederiz. 🙂

Davetimize katılan herkese çok teşekkürler. Ayrıca gelmeyi çok isteyip programı uymayan dostlara da güzel dilekleri için ayrıca teşekkürler.

@banuugural

@pinarita

@zzzeyyy

@duygusoysalpaperd

@herseydenbirseyyaptik

@sinasi_yelkenci

@suartdesign

@atolyelodos

@nest.ist

@ileridonusumatolyesi

@upcycleturkey

 

Büyük İleri Dönüşüm Buluşması” için 2 yorum

 • 1 Temmuz 2018 tarihinde, saat 11:18
  Permalink

  Harika ! Benim gibi düşünen insanlar aynı bakış açısı dıye dusundum, aranızda yer alırsam sevinirim.Benim de artık sanatin bır ucundan tutunmam gerektiğine inaniyorum.
  Sevgi ve neşe dolu gunler dilerim.

  Yanıtla
 • 1 Temmuz 2018 tarihinde, saat 15:44
  Permalink

  Merhaba,
  Daha sonraki buluşmalarda sizleri de aramızda görmek bizi mutlu eder. Sosyal medyadan yapacağımız duyuruları takipte kalınız 😉
  Yaptığınız ileri dönüşüm ürünler var ise, bunlarla ilgili kısa tanıtıcı bilgileri bize info@upcycleturkey.com mail adresimizden ulaştırabilirsiniz.
  Sevgiler,

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir