Cam Kavanozların ve Şişelerin Etiketleri Nasıl Çıkar?

Cam kavanozlar veya şişeler ile birçok güzel uygulama yapmak mümkün. Genellikle de bu uygulamaların ilk adımı, camın üzerinde yer alan etiketlerin temizlenmesi oluyor. Bu etiketleri ve yapışkan kalıntılarını cam yüzeyinden temizleyebilmeniz için birkaç öneri paylaşacağız.

Sizin kullandığınız ve burada yer almayan farklı yöntemler var ise yorum kısmında siz de önerilerinizi ekleyip katkı sağlayabilirsiniz 😉

1- Sıcak Su & Sıvı Bulaşık Deterjanı & Bulaşık Teli 

Kavanozlarınızın üzerine sıcak su döküp, etiketlerin iyice ıslanmasını ve ısınmasını sağlayın. Çoğu etiketin kağıt kısmı bu sıcak su etkisi ile yumuşayacak ve elinizle soyabileceksiniz. Ardında kalan yapışkan kalıntıları ise üzerine bulaşık deterjanı dökülmüş bir bulaşık teli ile hafifçe ovarak rahatça çıkarabilirsiniz. Sonrasında iyice durulayın.

2- Aseton ve Pamuk

Bazı etiketlerde kullanılan yapıştırıcılar diğerlerine göre daha inatçı olabilir. Bunları çözebilmek için bir pamuğa dökülmüş olan bir miktar aseton ile yüzeyi temizlemeyi deneyebilirsiniz.

3- Gece Suda Bekletmek

Etiketlerini çıkarmak istediğiniz kavanoz veya şişeleri bir kova suya koyarak bir gece bu şekilde bekletebilirsiniz. Bu sayede iyice yumuşamış olan etiketlerin az miktarda sabun ve sünger kullanarak daha kolay bir şekilde çıktığını göreceksiniz.

Farklı yöntemleriniz varsa yorum kısmına eklemeyi unutmayın 🙂

Cam Kavanozların ve Şişelerin Etiketleri Nasıl Çıkar?” için bir yorum

  • 29 Mayıs 2019 tarihinde, saat 11:15
    Permalink

    BULAŞIK MAKİNESİNE KOYUP, KURULAMA İŞLEMİNE GEÇMEDEN ALIN, HEMEN ÇIKTIĞINI GÖRECEKSİNİZ.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir