Eski Dergilerden Minik Yılbaşı Ağacı Yapımı

Evinizde yeni yıl havasına girmek için illa ki kocaman bir yılbaşı ağacına ihtiyacınız yok. Ufak tefek detaylar da çok iyi iş çıkarabilir.

Evinizde eski dergileriniz mutlaka vardır. Onlardan birini minik bir yılbaşı ağacına çevirerek evinize biraz renk katmak mümkün. Tek ihtiyacınız olan yeşil bir boya olacak.

Malzemeler: 

  • Eski bir dergi
  • Yeşil renkli boya (bu çalışmada biz sprey boya kullandık ancak farklı boyalar da kullanabilirsiniz)
  • Yapıştırıcı
  • Delgeç (elinizde şekilli delgeçlerden var ise onlarla da şirin süsler ortaya çıkarabilirsiniz, biz burada yıldız şekilli delgeçten de faydalandık)

Öncelikle dergimizin ilk sayfasını 1 numaralı şekildeki gibi katlıyoruz. Sonra 2 numaralı şekildeki gibi olması için aynı sayfayı tekrar üzerine katlıyoruz. Bir sonraki sayfaya geçerek aynı katlama işlemini burada da tekrarlıyoruz. Ve diğerini, ve diğerini… Bu işi yaparken belki sevdiğiniz bir filmi veya diziyi seyredebilirsiniz 🙂

Sonuçta derginin tüm sayfalarını bu şekilde katlamış oluyoruz.

Boyasını iki kat yaparsanız daha kapatıcı olacaktır. Ancak biz ne kadar az boya kullanırsak o kadar iyi diye düşündüğümüz için tek kat ile yetindik, bizim için yeterince ağaca benzemişti bu hali ile de 😉

Kuruduktan sonra, başka bir derginin renkli sayfalarından delgeçler ile çıkardığımız çeşitli şekilleri üzerine yapıştırarak süsledik. Bu aşamada daha yaratıcı süslemeler de yapabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi önemli olan kendi zevkiniz ve elinizdeki malzeme çeşitliliği: ponponlar, düğmeler, kurdeleler, parlak boyalar, artık kumaş parçaları, vs.

Farklı boyutlardaki dergilerden yapacağınız birkaç farklı boydaki ağacı yan yana koyarak daha şirin bir görüntü de elde edebilirsiniz. Aralarına birkaç geyik, kardan adam, vb yılbaşı anımsatan figürler de yapıp ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir