Eski T-shirtler Bez Torba Oldu

15 Nisan 2018 Pazar günü Kartal %100 Ekolojik Pazarda Buğday Derneği ve Kartal Belediyesi iş birliği ille bir ileri dönüşüm atölye çalışması gerçekleştirdik.

 

Sıcak bir bahar günü olduğundan pazar yerinde açık havada kurulan etkinlik alanında, katılımcılar evden getirdikleri t-shirtlerini bez çantalara dönüştürdüler.

 

Ekolojik Pazar’ın müdavimleri bilir, bu pazar yerlerinde naylon poşet kullanılmamaktadır. Bunun yerine kese kağıdı ile satın alınan meyve ve sebzeler kumaş torbalar, pazar arabaları veya fileler ile taşınır. Bu pazar yerleri, naylon poşetsiz bir pazar alışverişinin gayet de mümkün olduğunun canlı kanıtı. Oysa günlük yaşantımızda, en basitinden market alışverişlerimizde naylon poşet kullanımından henüz vazgeçebilmiş değiliz. Oysa ki bu mümkün.

bez torba

Eski t-shirtlerimizden yaptığımız bez torbalar ile markete/pazara gidebilir, aldıklarımızı bunlarla evimize taşıyabiliriz. Başka bir dünya mümkün! Bunu ancak hep birlikte gerçekleştirebiliriz. Sizler de dileriz yasal olarak yasaklanmasını ya da para ile satılmasını beklemeden naylon poşet kullanımınızı azaltmak için birer adım atarsınız. Kendinizi inanın çok iyi hissedeceksiniz! 😉

Şu yazımız size bu konuda yardımcı olabilir : Eski T-shirt ile bez torba yapımı (dikişsiz) 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Fikirlerinizi merak ediyoruz :)x
()
x