Pet Şişe ve Tuvalet Kağıdı Rulolarından Yılbaşı Ağacı

Elinizdeki basit atık malzemeler ile çok çeşitli yılbaşı ağaçları yapmak mümkün. 1 lt pet şişe ve tuvalet kağıdı rulolarını kullanarak sizler için bir yılbaşı ağacı yaptık. Bunu farklılaştırmak ve geliştirmek tamamen sizin elinizde.

Malzemeler: 

  • 1 lt pet şişe
  • Tuvalet kağıdı roluları
  • Yeşil ve kahverengi renkli boya (tercihen sprey boya)
  • Süslemek için kurdele, boncuk vb. (isteğe bağlı çeşitlendirebilirsiniz)

Araçlar:

  • Silikon tabancası
  • Makas

Şişenin alt kısmını işaretli yerden keserek çıkarıyoruz.

 

Tuvalet kağıdı ruloları standart 10 cm uzunluğunda oluyor. Ağacınızın görüntüsünün düzenli olmasını istiyorsanız, ruloların üzerinde cetvel ile ölçerek 2’şer cm aralarla çizgiler çekip bu şekilde kesebilirsiniz. Ancak göz kararı yapmakta da hiçbir sakınca yok. Hatta irili ufaklı parçalar kesip daha gelişigüzel ve doğal bir görüntü de elde edebilirsiniz. Biz ölçerek yaptık ?

  

Parçaları yapıştırmaya şişenin ağız kısmından başlayıp sıra sıra aşağıya doğru ekleyerek inebilirsiniz. En üstteki kısımdaki parçalar ağacın tepesini oluşturacağı için, buraya yapışacak olan parçaların birleşeceği noktaları keserek sivriltebilirsiniz. Böylece ağacın tepesi daha sivri görünecektir.

Yaprakların boyanma işlemi sırasında gövdenin de yeniden boyanmaması için bir kağıt parçası ile geçici olarak sarabilirsiniz.

Kuruduktan sonra isteğe göre süslüyoruz. ?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Fikirlerinizi merak ediyoruz :)x